MENU
medyczne call center
  • ZGrani zielonogórzanie 50+
EN DE

aldemed zielona góraZGrani zielonogórzanie 50+

Program „ZGrani Zielonogórzanie 50+” skierowany jest do osób zameldowanych na terenie miasta Zielona Góra, które ukończyły 50 rok życia. Uczestnictwo w programie nie jest obwarowane jakimikolwiek innymi ograniczeniami, nie jest także zależne od sytuacji materialnej czy stanu cywilnego.

Jesteśmy uczestnikiem tego programu. W tym miejscu znajdziecie Państwo aktualną ofertę ALDEMED, z której w ramach prgramu możecie skorzystać. Niezbędne jest okazanie karty ZGrani zielonogórzanie 50+, przed dokonaniem płatności. Karty można uzyskać w biurze programu: Ratusz,ul. Stary Rynek 1(wejście od strony ul. Kościelnej), Zielona Góra.

Jaka jest aktualna promocja?

15% rabatu na densytometrię

12% rabatu na zabiegi usunięcia zaćmy

Co to jest densytometria?

Jes to badanie wykrywające osteoporozę, wykonywane z kości biodrowej, lub kręgosłupa (Filia Zastal, ul. Towarowa 20).

Po 50 roku życia następuje etap starzenia się naszego organizmu. Nieuniknione jest również zmniejszanie masy kostnej szkieletu. Ważne jest tempo tego procesu. Gdy dochodzimy do momentu, gdy masa kostna jest niewystarczająca aby podołać zwykłym obciążeniom mechanicznym - diagnoza brzmi osteoporoza. Osteoporoza to ubytek tkanki kostnej, inaczej zrzeszotnienie kości, prowadzący w konsekwencji do złamań, a co za tym idzie bólów oraz ograniczeń ruchomości. Powikłania złamań bywają często tragiczne.

Wiele chorób wewnętrznych może być przyczyną osteoporozy lub przyspieszyć jej rozwój. Do internistycznych czynników ryzyka osteoporozy zaliczają się: choroby przewodu pokarmowego, wadliwe żywienie, diety eliminacyjne, obniżenie łaknienia, depresje, przewlekłe unieruchomienie, niewydolność nerek, alkoholizm, nikotynizm i inne. Jednocześnie szereg objawów i chorób może być związanych lub wywodzić się z osteoporozy. Zbyt często są one bagatelizowane lub rozpoznawane jako choroba zasadnicza i traktowane niezależnie od przyczyny, którą jest właśnie osteoporoza. Zaliczają się do nich m. in.: deformacje i bóle klatki piersiowej (traktowane jako-choroba wieńcowa, zawał serca, niewydolność oddechowa), bóle w okolicy międzyłopatkowej i lędźwiowej ("korzonki nerwowe", choroba zwyrodnieniowa, dyskopatie, kamica nerkowa, wady postawy i skrzywienia kręgosłupa), bóle brzucha (choroba wrzodowa, kamica żółciowa), bóle krzyża i kończyn dolnych (rwa kulszowa, choroba zwyrodnieniowa, choroby naczyń).

Osteoporoza na ogół postępuje niepostrzeżenie, a jej pierwszymi objawami są dopiero złamania, poza trzonami kręgów kręgosłupa także kości przedramienia lub szyjki kości udowej. Leczenie zaawansowanej już choroby jest mniej skuteczne (zniszczonej, utraconej kości nie da się odtworzyć) natomiast wczesne wykrycie niekorzystnej tendencji i zastosowanie kuracji zapobiegającej dalszej utracie masy kostnej przynosi bardzo dobre efekty. Wczesna diagnostyka oparta na pomiarze gęstości kości tzw. densytometria u osób po czterdziestym roku życia stanowi element profilaktyki osteoporozy. Jest ona szczególnie istotna u kobiet w wieku okołomenopauzalnym.
Panowie są również zagrożeni osteoporozą, choć często nie chcą o tym wiedzieć.

W przebiegu osteoporozy najczęściej występuje złamanie kompresyjne kręgosłupa, szyjki kości udowej i nadgarstka. Choroba ta nie daje w większości wypadków dolegliwości, dlatego bardzo istotnym jest jej wczesne wykrycie.
12 - 40 % chorych ze złamaniami szyjki kości udowej umiera w ciągu sześciu miesięcy, a prawie połowa zostaje kalekami do końca życia.


Nowość! Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej

Podpisaliśmy umowę z NFZ na rehabilitację kardiologiczną!

Program lekowy leczenia AMD (zwyrodnienie plamki)

Iniekcje doszklistkowe w ramach NFZ!

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X