MENU
medyczne call center
  • Diagnostyka - Echo, Ekg spoczynkowe, EKG metodą Holtera, Holter RR
EN DE

aldemed zielona góraDiagnostyka - Echo, Ekg spoczynkowe, EKG metodą Holtera, Holter RR

aldemed zielona góra aldemed zielona góra

Badania kardiologiczne : EKG metodą Holtera, Holter RR, Echo serca wykonujemy po wcześniejszej rejestracji. Prosimy umawiać się na badania osobiście, lub poprzez nasze call center: tel. 68/35 30 600

Badanie USG serca (Echo)
USG serca (Echo)jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania echo oceniane są zastawki (ich budowa i funkcja), jamy serca (tj. przedsionki i komory) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości.

To badanie pozwala również zdiagnozować obecność płynu (np. krwi) w worku osierdziowym (worku otaczającym serce). Echo serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania.
Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka piersiowa musi być odsłonięta by zapewnić lekarzowi dostęp. Na głowicę aparatu (urządzenie w kształcie małego cylindra, które wysyła i odbiera fale dźwiękowe) nakładany jest żel a następnie głowicę przykłada się pod różnymi kątami do klatki piersiowej w okolicy serca.

EKG serca spoczykowe wykonywane w spoczynku jest jednym z pierwszych badań dodatkowych zlecanych przez lekarza, który podejrzewa u Pacjenta zaburzenia pracy serca. Jest to badanie nieinwazyjne pozwalające na wstępną ocenę pracy serca.

Część zaburzeń rytmu serca występuje okresowo np. pobudzenia dodatkowe nadkomorowe lub komorowe i nie można ich stwierdzić w spoczynkowym badaniu EKG. Należy wykonać wtedy badanie EKG przez 24 godz tzw. "Holter EKG".

Holter RR - Ciśnieniowy Holter RR jest urządzeniem, które pozwala badać ciśnienia tętnicze pacjenta przez całą dobę, w trakcie różnych aktywności a także w czasie snu. 

Wskazania do wykonania holtera ciśnieniowego:

  • kontrola skuteczności leczonego nadciśnienia
  • diagnostyka nadciśnienia nocnego (występujego tylko w nocy)
  • diagnostyka nadciśnienia „białego fartucha” (występuje tylko w gabinecie lekarskim, a poza nim u chorego nie stwierdza się podwyższonych wartości ciśnienia)
     


BTL EMSELLA

Zapraszamy na zabiegi nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu

Dofinansowanie zakupu urządzeń informatycznych i oprogramowania w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej

Dotacja na informatyzację POZ

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X