MENU
medyczne call center
  • Diagnostyka - Echo, Ekg spoczynkowe, EKG metodą Holtera, Holter RR
EN DE

aldemed zielona góraDiagnostyka - Echo, Ekg spoczynkowe, EKG metodą Holtera, Holter RR

aldemed zielona góra aldemed zielona góra

Badania kardiologiczne : EKG metodą Holtera, Holter RR, Echo serca wykonujemy po wcześniejszej rejestracji. Prosimy umawiać się na badania osobiście, lub poprzez nasze call center: tel. 68/35 30 600

Badanie USG serca (Echo)
USG serca (Echo)jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania echo oceniane są zastawki (ich budowa i funkcja), jamy serca (tj. przedsionki i komory) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości.

To badanie pozwala również zdiagnozować obecność płynu (np. krwi) w worku osierdziowym (worku otaczającym serce). Echo serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania.
Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent leży na leżance na lewym boku, klatka piersiowa musi być odsłonięta by zapewnić lekarzowi dostęp. Na głowicę aparatu (urządzenie w kształcie małego cylindra, które wysyła i odbiera fale dźwiękowe) nakładany jest żel a następnie głowicę przykłada się pod różnymi kątami do klatki piersiowej w okolicy serca.

EKG serca spoczykowe wykonywane w spoczynku jest jednym z pierwszych badań dodatkowych zlecanych przez lekarza, który podejrzewa u Pacjenta zaburzenia pracy serca. Jest to badanie nieinwazyjne pozwalające na wstępną ocenę pracy serca.

Część zaburzeń rytmu serca występuje okresowo np. pobudzenia dodatkowe nadkomorowe lub komorowe i nie można ich stwierdzić w spoczynkowym badaniu EKG. Należy wykonać wtedy badanie EKG przez 24 godz tzw. "Holter EKG".

Holter RR - Ciśnieniowy Holter RR jest urządzeniem, które pozwala badać ciśnienia tętnicze pacjenta przez całą dobę, w trakcie różnych aktywności a także w czasie snu. 

Wskazania do wykonania holtera ciśnieniowego:

  • kontrola skuteczności leczonego nadciśnienia
  • diagnostyka nadciśnienia nocnego (występujego tylko w nocy)
  • diagnostyka nadciśnienia „białego fartucha” (występuje tylko w gabinecie lekarskim, a poza nim u chorego nie stwierdza się podwyższonych wartości ciśnienia)
     


Leczymy migrenę przewlekłą botoxem!

 Zapraszamy na zabiegi

Leczenie nadpotliwości

 dr Tatiana Wełyczko zaprasza na zabiegi

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X