MENU
medyczne call center
  • Nowoczesny Oddział Szpitalny w ALDEMED Centrum Medyczne
EN DE

aldemed zielona góraNowoczesny Oddział Szpitalny w ALDEMED Centrum Medyczne

aldemed filia zastal aldemed filia zastal

Projekt był realizowany od 2009 roku. Obejmował adaptację pomieszczeń nowej części budynku Filii Zastal na potrzeby uruchomienia Bloku Operacyjnego, centralnej sterylizatorni, sal łóżkowych i innych gabinetów lekarskich. W ramach projektu wykonano prace adaptacyjne na parterze, pierwszym, drugim, trzecim i czwartym piętrze budynku. Oczywiście największych nakładów finansowych wymagała adaptacja pomieszczeń przeznaczonych na blok operacyjny.


 

Na Bloku Operacyjnym znajdują się dwie sale operacyjne, wraz ze śluzami, myjnią chirurgiczną, salami przygotowania pacjenta oraz personelu i salą wybudzeń. Po drugiej stronie korytarza powstała centralna sterylizatornia - spełniająca wszystkie wymogi i standardy, aby zapewnić naszym pacjnetom maximum bezpieczeństwa.

    


 

Pacjenci mają zapewniony komfort powrotu do zdrowia pod fachowym okiem personelu w salach jedno i dwuosobowych z łazienkami na czwartym piętrze budynku.

   

 

Projekt "Nowoczesny oddział szpitalny w ALDEMED Centrum Medyczne" obejmował jednak nie tylko adaptację pomieszczeń, wraz z instalacją nawiewu laminarnego, klimatyzacją, instalacją gazów medycznych, ale także zakup sprzętu potrzebnego do uruchomienia działalności.

Dzięki współfinanowaniu ze środków Unii Europejskiej zakupiono więc: laparoskop, aparat do narkozy, lampy operacyjne, ssaki, nóż elektryczno gazowy - diatermię mono i bipolarną z koagulacją argonową i systemem zamykania naczyń, narzędzia chururgiczne, kardiomonitory, sufitowe kolumny anestezjologiczne, pompy infuzyjne, negatoskopy, lampy bezcieniowe, oraz zestawy mebli, łóżka szpitalne, łóżka do przewozu pacjnetów i wiele innych

       

 

 

Dzięki realizacji projektu w ALDEMED Centrum Medyczne powstał nowocześnie wyposażony Szpital Wielospecjalistyczny, w którym wykonywane są zabiegi z zakresu: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, otolaryngologii, alergologii, ortopedii, chirurgii plastycznej, ginekologicznych oraz pobyty diagnostyczne.

 

 

Za projekt ALDEMED otrzymał wyróżnienie w ramach konkursu Lubuski Eurolider 2010 w kategorii zdrowie. Wyniki konkursu ogłoszono podczas 2 Lubuskiego Forum Funduszy Europejskich. 

W uzasadnieniu napisano: "Utworzenie nowego Oddziału szpitalnego jest projektem unikatowym na skalę naszego miasta".

 

 

 

 

 

 

 


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa.

Fundusze europejskie dla rozwoju lubuskiego...


Szczepienia p/HPV

 Program profilaktyczny dla mieszkanek Gminy Świdnica

Praca

Zapraszamy do pracy pielęgniarki/pielęgniarzy

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X