MENU
medyczne call center
  • Nowoczesna poradnia rehabilitacyjna w ALDEMED Centrum Medyczne
EN DE

aldemed zielona góraNowoczesna poradnia rehabilitacyjna w ALDEMED Centrum Medyczne

aldemed filia zastal aldemed filia zastal

W ramach projektu wykonano adaptację pomieszczeń drugiego piętra na potrzeby poradni rehabilitacyjnej. Zmodernizowano pomieszczenia Fizykoterapii, Salę do Kinezyterapii, gabinety masażu, pomieszczenia socjalne, poczekalnię i szatnię dla pacjentów oraz rejestrację Rehabilitacji. Część prac została przeprowadzona na parterze budynku Filii Zastal, gdzie oddano do użytku nowoczesną Kriokomorę wraz z szatnią i salą ćwiczeń.

     

Przedmiotem inwestycji jest jednak przede wszystkim zakup urządzeń do pracowni rehabilitacyjnej charakteryzujących się wysoką innowacją technologiczną tj.: kriokomora, zestaw kabiny rehabilitacyjnej do kinezyterapii, rotory do ćwiczeń, aparat do terapii ultradźwiękowej i elektroterapii, aparat do masażu uciskowego, aparat do terapii podciśnieniowej, zestaw do magnetoterapii, zestaw do laseroterapii, lampy sollux, sprzęty ćwiczeniowe rehabilitacyjne, parafiniarki, bieżnia a dodatkowoi zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem systemowym i specjalistycznym.

     

Efektem zakupu i wykorzystywania aparatury zaawansowanej technologicznie jest zainicjowanie wykonywania nowych, innowacyjnych świadczeń z zakresu rehabilitacji, wdrożenie zmodernizowanego sposobu świadczenia dotychczasowych usług, zwiększenie spektrum świadczeń w poradni, udzielanie świadczeń opartych na najwyższych światowych technikach.

Wprowadzone zostały całkiem nowe świadczenia lecznicze z zakresu rehabilitacji:
- KRIOTERAPIA- terapia leczenia niską temperaturą
- MAGNETOTERAPIA leczenie polem magnetycznym
- LASEROTERAPIA terapie z użyciem lasera
- ULTRASONOTERAPIA terapia leczenia ultradźwiękami
- KINEZYTERAPIA leczenie ruchem
Modyfikacji,unowoczesnieniu ulegnie sposób realizacji dotychczasowych świadczeń z zakresu: fizykoterapii, termoterapii - kriorterapii miejscowej (oddziaływanie zimnem punktowe, ciepłolecznictwa (leczenie ciepłem, wykonywania rehabilitacji i terapii kręgosłupa (masaże).

   

Projekt realizowany był w trzech etapach:
ETAP I - adaptacja pomieszczeń budynku na potrzeby pracowni rehabilitacyjnej - 11/2008-05/2009.
Etap II - wybór dostawcy sprzetu do pracowni rehabilitacyjnej - 01/2009-06/2009.
Etap III to zakup sprzętu do pracowni rehabilitacyjnej od wybranych wcześniej dostawców oraz montaż i uruchomienie urządzeń - 01/2009-09/2009.

Realizacja projektu zakończyła się we wrześniu 2009 roku.


Projekt "Nowoczesna poradnia rehabilitacyjna w ALDEMED Centrum Medyczne" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Fundusze europejskie... dla rozwoju lubuskiego...


Szczepienia sezonowe p/grypie

 Już szczepimy!

Praca

Prowadzimy rekrutację

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X