MENU
medyczne call center
  • Nowoczesna poradnia rehabilitacyjna w ALDEMED Centrum Medyczne
EN DE

aldemed zielona góraNowoczesna poradnia rehabilitacyjna w ALDEMED Centrum Medyczne

aldemed filia zastal aldemed filia zastal

W ramach projektu wykonano adaptację pomieszczeń drugiego piętra na potrzeby poradni rehabilitacyjnej. Zmodernizowano pomieszczenia Fizykoterapii, Salę do Kinezyterapii, gabinety masażu, pomieszczenia socjalne, poczekalnię i szatnię dla pacjentów oraz rejestrację Rehabilitacji. Część prac została przeprowadzona na parterze budynku Filii Zastal, gdzie oddano do użytku nowoczesną Kriokomorę wraz z szatnią i salą ćwiczeń.

     

Przedmiotem inwestycji jest jednak przede wszystkim zakup urządzeń do pracowni rehabilitacyjnej charakteryzujących się wysoką innowacją technologiczną tj.: kriokomora, zestaw kabiny rehabilitacyjnej do kinezyterapii, rotory do ćwiczeń, aparat do terapii ultradźwiękowej i elektroterapii, aparat do masażu uciskowego, aparat do terapii podciśnieniowej, zestaw do magnetoterapii, zestaw do laseroterapii, lampy sollux, sprzęty ćwiczeniowe rehabilitacyjne, parafiniarki, bieżnia a dodatkowoi zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem systemowym i specjalistycznym.

     

Efektem zakupu i wykorzystywania aparatury zaawansowanej technologicznie jest zainicjowanie wykonywania nowych, innowacyjnych świadczeń z zakresu rehabilitacji, wdrożenie zmodernizowanego sposobu świadczenia dotychczasowych usług, zwiększenie spektrum świadczeń w poradni, udzielanie świadczeń opartych na najwyższych światowych technikach.

Wprowadzone zostały całkiem nowe świadczenia lecznicze z zakresu rehabilitacji:
- KRIOTERAPIA- terapia leczenia niską temperaturą
- MAGNETOTERAPIA leczenie polem magnetycznym
- LASEROTERAPIA terapie z użyciem lasera
- ULTRASONOTERAPIA terapia leczenia ultradźwiękami
- KINEZYTERAPIA leczenie ruchem
Modyfikacji,unowoczesnieniu ulegnie sposób realizacji dotychczasowych świadczeń z zakresu: fizykoterapii, termoterapii - kriorterapii miejscowej (oddziaływanie zimnem punktowe, ciepłolecznictwa (leczenie ciepłem, wykonywania rehabilitacji i terapii kręgosłupa (masaże).

   

Projekt realizowany był w trzech etapach:
ETAP I - adaptacja pomieszczeń budynku na potrzeby pracowni rehabilitacyjnej - 11/2008-05/2009.
Etap II - wybór dostawcy sprzetu do pracowni rehabilitacyjnej - 01/2009-06/2009.
Etap III to zakup sprzętu do pracowni rehabilitacyjnej od wybranych wcześniej dostawców oraz montaż i uruchomienie urządzeń - 01/2009-09/2009.

Realizacja projektu zakończyła się we wrześniu 2009 roku.


Projekt "Nowoczesna poradnia rehabilitacyjna w ALDEMED Centrum Medyczne" jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

Fundusze europejskie... dla rozwoju lubuskiego...


Leczymy migrenę przewlekłą botoxem!

 Zapraszamy na zabiegi

Leczenie nadpotliwości

 dr Tatiana Wełyczko zaprasza na zabiegi

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X