MENU
medyczne call center
  • metoda PNF
EN DE

aldemed zielona górametoda PNF

aldemed filia zastal aldemed filia zastal

Nazwa tej metody pochodzi z języka angielskiego (Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie). Jest to koncepcja terapeutyczna znana już od lat 40-stych XX wieku.

Istotą tej metody jest założenie, iż każdy czloweik, nawet niepełnosprawny posiada nienaruszony potencjał życiowy. Oznacza to, że PNF jest koncepcją globalną, kierowaną do człowieka jako całości, a nie skupiającą się na pojedynczym fragmencie ciała. Terapeuta kieruje uwagę na pobudzenie i mobilizację niewykorzystanych rezerw czynnościowych pacjenta. Podejście do leczenia jest zawsze pozytywne - wzmacniamy i wykorzystujemy to, co pacjent może wykonać na poziomie nie tylko fizycznym, ale i umysłowym. Jednym słowem istotą tej metody jest to, że pacjent ćwiczy całym ciałem - proces leczenia odbywa się n apoziomie czynnościowym, strukturalnym i społecznym.

Fizjiterapeuci na całym świecie uznali, że ten sposób podejścia do ćwiczeń terapeutycznych jest skuteczny w usprawnieniu pacjnetów nie tlylko z problemami neurologicznymi i ortopedycznymi, ale również ze zróżnicowanymi przyczynami dysfunkcji.


Leczymy migrenę przewlekłą botoxem!

 Zapraszamy na zabiegi

Leczenie nadpotliwości

 dr Tatiana Wełyczko zaprasza na zabiegi

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X