MENU
medyczne call center
  • metoda PNF
EN DE

aldemed zielona górametoda PNF

aldemed filia zastal aldemed filia zastal

Nazwa tej metody pochodzi z języka angielskiego (Proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie). Jest to koncepcja terapeutyczna znana już od lat 40-stych XX wieku.

Istotą tej metody jest założenie, iż każdy czloweik, nawet niepełnosprawny posiada nienaruszony potencjał życiowy. Oznacza to, że PNF jest koncepcją globalną, kierowaną do człowieka jako całości, a nie skupiającą się na pojedynczym fragmencie ciała. Terapeuta kieruje uwagę na pobudzenie i mobilizację niewykorzystanych rezerw czynnościowych pacjenta. Podejście do leczenia jest zawsze pozytywne - wzmacniamy i wykorzystujemy to, co pacjent może wykonać na poziomie nie tylko fizycznym, ale i umysłowym. Jednym słowem istotą tej metody jest to, że pacjent ćwiczy całym ciałem - proces leczenia odbywa się n apoziomie czynnościowym, strukturalnym i społecznym.

Fizjiterapeuci na całym świecie uznali, że ten sposób podejścia do ćwiczeń terapeutycznych jest skuteczny w usprawnieniu pacjnetów nie tlylko z problemami neurologicznymi i ortopedycznymi, ale również ze zróżnicowanymi przyczynami dysfunkcji.


BTL EMSELLA

Zapraszamy na zabiegi nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu

Dofinansowanie zakupu urządzeń informatycznych i oprogramowania w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej

Dotacja na informatyzację POZ

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X