MENU
medyczne call center
  • Innowacyjne okulistyczne zabiegi operacyjne i diagnostyka w ALDEMED Centrum Medyczne
EN DE

Innowacyjne okulistyczne zabiegi operacyjne i diagnostyka w ALDEMED Centrum Medyczne

Projekt realizowano w okresie od 01.11.2013 do 30.06.2014.

Przedmiotem projektu był zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego operacyjnego i ambulatortyjnego z zakresu okulistyki, oraz wdrożenie nowych usług zarówno szpitalnych jak i ambulatoryjnych.

ALDEMED zakupił m.in. nowoczesne mikroskopy okulistyczne, fakoemulsyfikator do operacyjnego usuwania zaćmy, lasery operacyjne - neodymowy, do fotokoagulacji siatkówki, do zabiegów w okolicy oka, ultrasonograf z sondą A i B, OCT z opcją GDX, aparat do znieczuleń oraz pomniejsze - jak unity okulistyczne, foroptery, polomierze, lampy szczelinowe itp.

   

Następstwem zakupu sprzętu było wdrożenie nowych usług: 

  • szpitalnych - operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, operacje jaskry, iniekcje doszklistkowe,
  • ambulatoryjnych - laserowe leczenie jaskry, irydotomia laserowa, laserowa fotokoagulacja siatkówki, laserowe usuwanie wtórnej zaćmy pooperacyjnej (kapsulotomia), badanie OCT, badanie USG gałki ocznej, laserowe zabiegi okolic oka itp.

     

W ramach projektu zatrudniono również dodatkowy personel do realizacji nowych świadczeń.

Cele projektu zostały osiągnięte. Beneficjent zakupił 29 środków trwałych, 3 wartości niematerialne i prawne (specjalistyczne medyczne oprogramowanie), wprowadził do oferty 11 nowych usług, zmodyfikował trzy usługi dotychczas realizowane za pomocą sprzętu starszej generacji, zatrudnił 4 osoby.

Całkowita wartość projektu to: 2 621 480,07 PLN, poziom dofinasowania - 50%

 


Projekt jest współfinansowany przez Unię Eurpejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz przez budżet państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Proramu Operacyjnego na lata 2007-2015


Szczepienia sezonowe p/grypie

 Już szczepimy!

Praca

Prowadzimy rekrutację

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X