MENU
medyczne call center
  • Innowacyjne okulistyczne zabiegi operacyjne i diagnostyka w ALDEMED Centrum Medyczne
EN DE

Innowacyjne okulistyczne zabiegi operacyjne i diagnostyka w ALDEMED Centrum Medyczne

Projekt realizowano w okresie od 01.11.2013 do 30.06.2014.

Przedmiotem projektu był zakup wysokospecjalistycznego sprzętu medycznego operacyjnego i ambulatortyjnego z zakresu okulistyki, oraz wdrożenie nowych usług zarówno szpitalnych jak i ambulatoryjnych.

ALDEMED zakupił m.in. nowoczesne mikroskopy okulistyczne, fakoemulsyfikator do operacyjnego usuwania zaćmy, lasery operacyjne - neodymowy, do fotokoagulacji siatkówki, do zabiegów w okolicy oka, ultrasonograf z sondą A i B, OCT z opcją GDX, aparat do znieczuleń oraz pomniejsze - jak unity okulistyczne, foroptery, polomierze, lampy szczelinowe itp.

   

Następstwem zakupu sprzętu było wdrożenie nowych usług: 

  • szpitalnych - operacje zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, operacje jaskry, iniekcje doszklistkowe,
  • ambulatoryjnych - laserowe leczenie jaskry, irydotomia laserowa, laserowa fotokoagulacja siatkówki, laserowe usuwanie wtórnej zaćmy pooperacyjnej (kapsulotomia), badanie OCT, badanie USG gałki ocznej, laserowe zabiegi okolic oka itp.

     

W ramach projektu zatrudniono również dodatkowy personel do realizacji nowych świadczeń.

Cele projektu zostały osiągnięte. Beneficjent zakupił 29 środków trwałych, 3 wartości niematerialne i prawne (specjalistyczne medyczne oprogramowanie), wprowadził do oferty 11 nowych usług, zmodyfikował trzy usługi dotychczas realizowane za pomocą sprzętu starszej generacji, zatrudnił 4 osoby.

Całkowita wartość projektu to: 2 621 480,07 PLN, poziom dofinasowania - 50%

 


Projekt jest współfinansowany przez Unię Eurpejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz przez budżet państwa w ramach Lubuskiego Regionalnego Proramu Operacyjnego na lata 2007-2015


Tunel pod torami otwarty!

Ułatwienia dla pacjentów Filii Zastal

BTL EMSELLA

Zapraszamy na zabiegi nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X