MENU
medyczne call center
  • aldemed aktualności
EN DE

aldemed zielona góraNajskuteczniejsza metoda leczenia zatok - teraz w ALDEMED!

Data publikacji: 2016-10-20

W niewielu ośrodkach w Polsce wykonuje się zabieg endoskopowej operacji zatok tzw. FESS. Teraz jest to możliwe w ALDEMEDZIE!

Funkcjonalna Endoskopowa Operacja Zatok FESS (z ang. Functional Endoscopic Sinus Surgey) stała się w ostatnich latach bardzo popularna. Mimo to, wciąż jeszcze w większości ośrodków operuje się zatoki metodą klasyczną.

Miło nam poinformować, iż pierwsze tego typu zabiegi w ALDEMEDZIE mamy już za sobą. Doświadczeni, wykwalifikowani lekarze, nowoczesny sprzęt z doskonałym obrazowaniem, bezpieczne nowoczęśnie wyposażone sale operacyjne, komfortowe warunki pobytu po zabiegu - to coś co nas wyróżnia!

   

Metoda endoskopowa jest nie tylko mniej inwazyjna - dzięki wykorzystaniu endoskopu optycznego możliwe jest precyzyjne usunięcie wszystkich zmian blokujących ujścia zatok przynosowych oraz poszerzenie połączenia pomiędzy jamą nosa a zatokami. Metodą tą usuwa się również torbiele zatok szczękowych, można wykonywać plastykę przegrody nosa, plastykę małżowin nosowych (inaczej nazywaną turbinoplastyką lub mukotomią).

Korzyści dla pacjenta z wykonania FESS

  • usunięcie ogniska zapalnego pod kontrolą wzroku
  • zachowanie nienaruszonych struktur anatomicznych, które nie są objęte procesem chorobowym
  • uniknięcie zewnętrznych cięć skóry i błony śluzowej
  • znaczne ograniczenie bólu pooperacyjnego
  • krótki czas hospitalizacji chorego

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. podczas operacji stosuje się delikatne, mikrochirurgiczne narzędzia wprowadzane przez otwory nosowe. Pozwala to uniknąć cięć skórnych na twarzy.

Bezpłatne szczepienia p/grypie dla mieszkańców Zielonej Góry 65+

Bezpłatne szczepienia p/grypie dla mieszkańców Zielonej Góry 65+

Zabieg relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu

Kolejny zabieg w naszej Medycynie Estetycznej!

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq