MENU
medyczne call center
 • aldemed aktualności
EN DE

aldemed zielona góraNowość! Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej

Data publikacji: 2018-07-20

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy z NFZ umowę na realizację rehabilitacji kardiologicznej w ramach Oddziału Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej.

Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej prowadzi kompleksową rehabilitację pacjentów kardiologicznych po przebytych incydentach wieńcowych (ostry zespół wieńcowy, zawał mięśnia sercowego), zabiegach inwazyjnych w zakresie układu krążenia, w innych chorobach układu krążenia, w tym w niewydolności krążenia.
Rehabilitacja kardiologiczna jest integralną częścią postępowania medycznego w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i kierowani mogą być pacjenci po leczeniu zachowawczym jak i interwencyjnym, w szczególności: 

 • angioplastyce wieńcowej (PTCA),
 • po ostrych zespołach wieńcowych,
 • zabiegach kardiochirurgicznych,
 • zabiegach chirurgii naczyniowej,
 • zaostrzeniach niewydolności serca,

Baza diagnostyczno- lecznicza Oddziału Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej pozwala na wykonanie nieinwazyjnych badań diagnostyki kardiologicznej w tym: EKG, 24-godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, testy wysiłkowe. Sala do kinezoterapii wyposażona jest w sprzęt do prowadzenia nadzorowanego treningu ergometrycznego. Oddział wyposażony jest w cykloergonometry, drabinki rehabilitacyjne, materace, zestaw do prób wysiłkowych, defibrylator.
Rehabilitacja kardiologiczna prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany schemat treningowy przygotowany przez lekarza specjalistę kardiologa, lekarza rehabilitacji medycznej we współpracy z magistrem fizjoterapii. Schemat ustala się na podstawie przeprowadzonego testu wysiłkowego na bieżni ruchomej, wyników innych nieinwazyjnych badań kardiologicznych, ogólnego stanu zdrowia pacjenta.
Rehabilitacja kardiologiczna to przede wszystkim ćwiczenia fizyczne, których rodzaj, częstotliwość i intensywność dopasowane są do stanu zdrowia i możliwości pacjenta. Oprócz tego program rehabilitacji obejmuje zajęcia edukacyjne, relaksacyjne, nadzór medyczny na każdym etapie rehabilitacji, konsultacje lekarskie.
Czas trwania programu rehabilitacji kardiologicznej ustalany jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta, jednak okres usprawniania nie powinien trwać dłużej niż 24 dni w ciągu trzech miesięcy. Zajęcia prowadzone są codziennie, 5 dni w tygodniu.

Skierowanie na rehabilitacje kardiologiczną może wystawić lekarz:

 • oddziału kardiologii,
 • oddziału kardiochirurgii,
 • oddziału chorób wewnętrznych,
 • poradni kardiologicznej,
 • poradni rehabilitacyjnej

Rejestracja pacjentów:
Aldemed Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Filia Zastal, ul. Towarowa 20, Zielona Góra
tel. 68/ 353 06 81, rehabilitacja@aldemed.pl
 

BTL EMSELLA

Zapraszamy na zabiegi nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu

Dofinansowanie zakupu urządzeń informatycznych i oprogramowania w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej

Dotacja na informatyzację POZ

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X