MENU
medyczne call center
  • aldemed aktualności
EN DE

aldemed zielona góraZabiegi usunięcia zaćmy w ramach NFZ

Data publikacji: 2019-08-2

Z przyjemnością informujemy, że od września zwiększamy jeszcze bardziej dostępność do zabiegów usuwania zaćmy. Zaczyna u nas pracę kolejny lekarz okulista (lek.med. Karol Nowacki-specjalista okulista).

Można już wyznaczać termin kwalifikacji do zabiegu, są jeszcze miejsca na wrzesień! Operujemy nie tylko prywatnie, ale także w ramach NFZ.

call center: 68/35 30 600.

Zaćma jest to postępujące zmętnienie soczewki, które w trakcie pogłębiania daje różnorodne zaburzenia widzenia a z czasem prowadzi do ślepoty.

Jedyną skuteczną metodą leczenia jest operacja i zastąpienie zmętniałej soczewki soczewką sztuczną. Nie ma leków, które zapobiegają lub hamują rozwój zaćmy. Im szybciej wykonamy zabieg tym lepiej!

Współczesna metoda operacji zaćmy jaką jest fakoemulsyfikacja jest szybka i bezbolesna. Polega ona na fakoemulsyfikacji, tzn. rozdrobnieniu zmętniałej soczewki ultradźwiękami i jej aspiracji wewnątrz jej własnej torebki , co pozwala na wszczepienie tam sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej i umiejscowienie jej w fizjologicznym miejscu. Zastosowanie minimalizacji cięć operacyjnych w rogówce zapewnia szczelność brzegów rany bez użycia szwów, oraz zminimalizowanie astygmatyzmu pooperacyjnego.
Dziś mamy możliwość zoperowania zaćmy i zastąpienia naturalnej, zmętniałej soczewki pacjenta sztuczną soczewką o parametrach tak dobranych, że często pacjenci mówią o tym, ze widzą lepiej niż przed operacją.

Rodzaje dostępnych soczewek:

  1. Soczewki monofokalne (jednoogniskowe) - bez filtra lub z filtrem UV, które dodatkowo chronią delikatną siatkówkę oka przed szkodliwym promieniowaniem zewnętrznym. Soczewki te dzięki specjalnej, umieszczonej na krawędzi strefie optycznej pozwalają widzieć dobrze obraz w całym polu.
  2. Soczewki toryczne - korygują również astygmatyzm, wadę wzroku, którą pacjent miał przed operacją zaćmy. Stosowane są również u pacjentów, u których zaćmie towarzyszy stożek rogówki. Operujemy również pacjentów z bardzo dużym astygmatyzmem.
  3. Soczewki multifokane - są najbardziej zbliżone w funkcjonalności do naturalnej soczewki pacjenta. Pozwalają na dobre widzenie zarówno do dali, jak i do bliży (nie ma konieczności korzystania z okularów do czytania - korygują więc presbiopię czyli starczowzroczność).
  4. Soczewki multifokalne toryczne - poza funkcjonalnością, jaką dają soczewki multifokalne doskonale korygują astygmatyzm.

W chwili obecnej operacja zaćmy wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym kroplowym, w trakcie zabiegu nad pacjentem czuwa wykwalifikowany anestezjolog, który wcześniej kwalifikował pacjenta do zabiegu.
Zabiegi te są wykonywane na całym świecie i w Polsce w ramach chirurgii jednego dnia.
Pacjent zgłasza się na godzinę przed zabiegiem operacyjnym i godzinę po zabiegu może iść do domu.
 

Szczepienia p/grypie

Zapraszamy na szczepienia!

Nowy, cyfrowy mammograf już działa!

Zapraszamy na badania!

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X