MENU
medyczne call center
  • aldemed aktualności
EN DE

aldemed zielona góraZabiegi usunięcia zaćmy w ramach NFZ

Data publikacji: 2019-08-2

Z przyjemnością informujemy, że od września zwiększamy jeszcze bardziej dostępność do zabiegów usuwania zaćmy. Zaczyna u nas pracę kolejny lekarz okulista (lek.med. Karol Nowacki-specjalista okulista).

Można już wyznaczać termin kwalifikacji do zabiegu, są jeszcze miejsca na wrzesień! Operujemy nie tylko prywatnie, ale także w ramach NFZ.

call center: 68/35 30 600.

Zaćma jest to postępujące zmętnienie soczewki, które w trakcie pogłębiania daje różnorodne zaburzenia widzenia a z czasem prowadzi do ślepoty.

Jedyną skuteczną metodą leczenia jest operacja i zastąpienie zmętniałej soczewki soczewką sztuczną. Nie ma leków, które zapobiegają lub hamują rozwój zaćmy. Im szybciej wykonamy zabieg tym lepiej!

Współczesna metoda operacji zaćmy jaką jest fakoemulsyfikacja jest szybka i bezbolesna. Polega ona na fakoemulsyfikacji, tzn. rozdrobnieniu zmętniałej soczewki ultradźwiękami i jej aspiracji wewnątrz jej własnej torebki , co pozwala na wszczepienie tam sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej i umiejscowienie jej w fizjologicznym miejscu. Zastosowanie minimalizacji cięć operacyjnych w rogówce zapewnia szczelność brzegów rany bez użycia szwów, oraz zminimalizowanie astygmatyzmu pooperacyjnego.
Dziś mamy możliwość zoperowania zaćmy i zastąpienia naturalnej, zmętniałej soczewki pacjenta sztuczną soczewką o parametrach tak dobranych, że często pacjenci mówią o tym, ze widzą lepiej niż przed operacją.

Rodzaje dostępnych soczewek:

  1. Soczewki monofokalne (jednoogniskowe) - bez filtra lub z filtrem UV, które dodatkowo chronią delikatną siatkówkę oka przed szkodliwym promieniowaniem zewnętrznym. Soczewki te dzięki specjalnej, umieszczonej na krawędzi strefie optycznej pozwalają widzieć dobrze obraz w całym polu.
  2. Soczewki toryczne - korygują również astygmatyzm, wadę wzroku, którą pacjent miał przed operacją zaćmy. Stosowane są również u pacjentów, u których zaćmie towarzyszy stożek rogówki. Operujemy również pacjentów z bardzo dużym astygmatyzmem.
  3. Soczewki multifokane - są najbardziej zbliżone w funkcjonalności do naturalnej soczewki pacjenta. Pozwalają na dobre widzenie zarówno do dali, jak i do bliży (nie ma konieczności korzystania z okularów do czytania - korygują więc presbiopię czyli starczowzroczność).
  4. Soczewki multifokalne toryczne - poza funkcjonalnością, jaką dają soczewki multifokalne doskonale korygują astygmatyzm.

W chwili obecnej operacja zaćmy wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym kroplowym, w trakcie zabiegu nad pacjentem czuwa wykwalifikowany anestezjolog, który wcześniej kwalifikował pacjenta do zabiegu.
Zabiegi te są wykonywane na całym świecie i w Polsce w ramach chirurgii jednego dnia.
Pacjent zgłasza się na godzinę przed zabiegiem operacyjnym i godzinę po zabiegu może iść do domu.
 

Zabiegi usunięcia zaćmy w ramach NFZ

Nowy okulista! Krótkie terminy!

BTL EMSELLA

Zapraszamy na zabiegi nieinwazyjnego leczenia nietrzymania moczu

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X