MENU
medyczne call center
 • Zakład Rehabilitacji - Oddział dzienny rehabilitacji
EN DE

aldemed zielona góraZakład Rehabilitacji - Oddział dzienny rehabilitacji

aldemed filia zastal aldemed filia zastal

Na Filii Zastal funkcjonują dwa Oddziały Dzienne:

 • Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej
 • Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej:

Oddział Dzienny Rehabilitacji Kardiologicznej prowadzi kompleksową rehabilitację pacjentów kardiologicznych po przebytych incydentach wieńcowych (ostry zespół wieńcowy, zawał mięśnia sercowego), zabiegach inwazyjnych w zakresie układu krążenia, w innych chorobach układu krążenia, w tym w niewydolności krążenia.
Rehabilitacja kardiologiczna jest integralną częścią postępowania medycznego w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i kierowani mogą być pacjenci po leczeniu zachowawczym jak i interwencyjnym, w szczególności :

 • angioplastyce wieńcowej (PTCA),
 • po ostrych zespołach wieńcowych,
 • zabiegach kardiochirurgicznych,
 • zabiegach chirurgii naczyniowej,
 • zaostrzeniach niewydolności serca,

Baza diagnostyczno- lecznicza Oddziału Dziennego Rehabilitacji Kardiologicznej pozwala na wykonanie nieinwazyjnych badań diagnostyki kardiologicznej w tym: EKG, 24-godzinne monitorowanie EKG metodą Holtera, testy wysiłkowe . Sala do kinezoterapii wyposażona jest w sprzęt do prowadzenia nadzorowanego treningu ergometrycznego. Oddział wyposażony jest w cykloergonometry, drabinki rehabilitacyjne, materace, zestaw do prób wysiłkowych, defibrylator.
Rehabilitacja kardiologiczna prowadzona jest w oparciu o indywidualnie dobrany schemat treningowy przygotowany przez lekarza specjalistę kardiologa, lekarza rehabilitacji medycznej we współpracy z magistrem fizjoterapii. Schemat ustala się na podstawie przeprowadzonego testu wysiłkowego na bieżni ruchomej, wyników innych nieinwazyjnych badań kardiologicznych, ogólnego stanu zdrowia pacjenta.
Rehabilitacja kardiologiczna to przede wszystkim ćwiczenia fizyczne, których rodzaj, częstotliwość i intensywność dopasowane są do stanu zdrowia i możliwości pacjenta. Oprócz tego program rehabilitacji obejmuje zajęcia edukacyjne, relaksacyjne, nadzór medyczny na każdym etapie rehabilitacji, konsultacje lekarskie.
Czas trwania programu rehabilitacji kardiologicznej ustalany jest przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta, jednak okres usprawniania nie powinien trwać dłużej niż 24 dni w ciągu trzech miesięcy. Zajęcia prowadzone są codziennie, 5 dni w tygodniu.

Skierowanie na rehabilitacje kardiologiczną może wystawić lekarz:

 • oddziału kardiologii,
 • oddziału kardiochirurgii,
 • oddziału chorób wewnętrznych,
 • poradni kardiologicznej,
 • poradni rehabilitacyjnej

 

Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

Oddział Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej skierowany jest dla pacjentów są udzielane pacjentom, których stan kliniczny nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

Rehabilitacja w Oddziale Dziennym Rehabilitacji polega na kompleksowej rehabilitacji narządu ruchu z uwzględnieniem specjalistycznych wskazań ortopedycznych, reumatologicznych, neurologicznych, neurochirurgicznych i onkologicznych. Rehabilitacja jest podzielona na kinezyterapię, fizykoterapię oraz świadczenia towarzyszące.

Pacjenci trafiają do Oddziału Dziennej Rehabilitacji na okres minimum 3 tygodni, po uprzednim skierowaniu od lekarza specjalisty.

Cykl rehabilitacji oraz rodzaje ćwiczeń i zabiegów są ustalane z lekarzem i fizjoterapeutami podczas wizyty kwalifikacyjnej, na której szczegółowo oceniany jest stan zdrowia pacjenta.

Zaletą leczenia w trybie Oddziału Dziennego Rehabilitacji jest stały nadzór lekarza oraz wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Co należy zabrać na Oddział?

Zalecamy, aby pacjent przyszedł na Oddział w stroju sportowym oraz zabrał ze sobą ręcznik.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu nasz personel podczas wizyty kwalifikacyjnej.

oddzial dzienny rehabilitacji aldemed   

 

 

 

 

Skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową w ramach oddziału dziennego jest wystawiane przez lekarza oddziału:
1) urazowo - ortopedycznego;
2) chirurgicznego;
3) neurochirurgicznego;
4) reumatologicznego;
5) chorób wewnętrznych;
6) onkologicznego;
7) urologicznego;
8) rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, pulmonologicznej;
9) ginekologicznego lub
10) lekarza poradni rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej,
reumatologicznej;
11) lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku zaostrzeń schorzeń przewlekłych.

Nasi specjaliści wciąż się dokształcają, aby oferować państwu coraz większą gamę zabiegów, także tych nowoczesnych metod rehabilitacyjnych, np. metoda PNF.

     

 


Praca

Prowadzimy rekrutację

e-usługi w POZ

Jesteśmy Grantobiorcą w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w placówkach POZ i ich integracja z systemem e-zdrowia” („e-usługi POZ”), finansowanym z Funduszy Europejskich.

Zobacz wszystkie aktualności


qwqqq

Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatnosci X