ul. Towarowa 20 65-114 Zielona Góra
rejestracja: 68 353 06 81 pn - pt 7:00 - 20:00
Wertebroplastyka

Wertebroplastyka

Wertebroplastyka kręgosłup może być stosowana w leczeniu pacjentów ze złamaniami kompresyjnymi kręgosłupa. Ta procedura jest często wykonywana u pacjentów, którzy nie zareagowali dobrze na konwencjonalne leczenie bólu i u pacjentów ze złamaniami kompresyjnymi kręgosłupa które nie kwalifikują się do otwartej chirurgii. Jest to mało inwazyjne chirurgiczne podejście do leczenia objawów złamań kompresyjnych kręgów a także zapobiega kifotyzacji kręgosłupa.

Ta ambulatoryjna procedura obejmuje wstrzyknięcie polimetylometakrylanu (PMMA) do złamanego kręgu pod kontrolą skopi (RTG). Naprawia to złamanie i zapewnia ulgę w bólu. Skóra otaczająca miejsce wstrzyknięcia przed rozpoczęciem wstrzyknięcia jest znieczulona miejscowym środkiem znieczulającym.

Wertebroplastyka jest względnie bezpieczną procedurą, ale wiąże się z pewnym ryzykiem. Ryzyko to obejmuje infekcję, ból i drętwienie w miejscu wstrzyknięcia, krwawienie, reakcje alergiczne, wyciek cementu, złamania i problemy z oddychaniem. Częstym efektem ubocznym jest bolesność w miejscu wstrzyknięcia, którą można złagodzić, schładzając miejsce podania cementu.

Wertebroplastyka jest bardzo skutecznym leczeniem, przy czym ponad 75% pacjentów zgłasza znaczną ulgę w bólu pleców związanym ze złamaniem kompresyjnym kręgosłupa.


Jaki ból odczuwasz?

ból w palcach dłoni ból w stopach ból w łokciu bóle głowy bóle kręgosłupa odrętwienie rąk
ul. Towarowa 20, 65-114 Zielona Góra NIP: 973-102-52-78 REGON: 363377516 rejestracja: 68 353 06 81, pn - pt 7:00 - 20:00
Strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X